Słuchaj

Podkast klasowy - Zawody przyszłości: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikiradio
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Potrzebne urządzenia)
 
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
 
=== Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum ===
 
=== Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum ===
  
== Czas trwania ==
+
== Ogólne informacje ==
 
1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)
 
1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)
  
Linia 8: Linia 8:
 
Klasa podzielona na 4 grupy
 
Klasa podzielona na 4 grupy
  
Cel: wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów
+
== Cele ogólne ==
 +
Wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu
  
Przygotowanie ( na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)
+
== Cele szczegółowe ==
  
1. Wysłuchanie podcastu w klasie np. malawielkafirma – dyskusja czym jest podcast – wady i zalety 😊  
+
=== Metody i sposoby realizacji celów ===
 +
Przygotowanie (na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)
 +
 
 +
=== Praktyczne wskazówki ===
 +
 
 +
==== Potrzebne oprogramowanie bezpłatne ====
 +
Spreaker Studio - program do smartfona służący do nagrywania dźwięku
 +
 
 +
==== Potrzebne urządzenia ====
 +
Smartfon z programem Spreaker Studio - jeden na grupę
 +
 
 +
Dostęp do komputera z programem Beautifull Audio Editor (dodatek do przeglądarki Chrome)
 +
 
 +
== Przebieg zajęć: ==
 +
 
 +
1. Wysłuchanie podcastu w klasie np. malawielkafirma – dyskusja czym jest podcast – wady i zalety 😊
  
 
2. Nauczyciel przygotowuje krótkie opisy nowych zawodów, nietypowych np.: wirtualna sekretarka, animator, projektant gier komputerowych, kreator perfum, barista, lutnik, nurek przemysłowy, projektant desek surfingowych etc etc - uczniowie w grupach czytają i analizują
 
2. Nauczyciel przygotowuje krótkie opisy nowych zawodów, nietypowych np.: wirtualna sekretarka, animator, projektant gier komputerowych, kreator perfum, barista, lutnik, nurek przemysłowy, projektant desek surfingowych etc etc - uczniowie w grupach czytają i analizują
  
 
3. Dyskusja na temat różnych zawodów – który się najbardziej podoba i dlaczego, wady, zalety etc. Etc.
 
3. Dyskusja na temat różnych zawodów – który się najbardziej podoba i dlaczego, wady, zalety etc. Etc.
 +
 +
4. Wybór przez grupy zawodów i osób do wywiadów
  
 
Zadanie:
 
Zadanie:

Aktualna wersja na dzień 16:02, 6 kwi 2017

Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum

Ogólne informacje

1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)

1 miesiąc na przygotowania + 3 miesiące konkretnej pracy i emisji audycji = 12 wywiadów

Klasa podzielona na 4 grupy

Cele ogólne

Wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu

Cele szczegółowe

Metody i sposoby realizacji celów

Przygotowanie (na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)

Praktyczne wskazówki

Potrzebne oprogramowanie bezpłatne

Spreaker Studio - program do smartfona służący do nagrywania dźwięku

Potrzebne urządzenia

Smartfon z programem Spreaker Studio - jeden na grupę

Dostęp do komputera z programem Beautifull Audio Editor (dodatek do przeglądarki Chrome)

Przebieg zajęć:

1. Wysłuchanie podcastu w klasie np. malawielkafirma – dyskusja czym jest podcast – wady i zalety 😊

2. Nauczyciel przygotowuje krótkie opisy nowych zawodów, nietypowych np.: wirtualna sekretarka, animator, projektant gier komputerowych, kreator perfum, barista, lutnik, nurek przemysłowy, projektant desek surfingowych etc etc - uczniowie w grupach czytają i analizują

3. Dyskusja na temat różnych zawodów – który się najbardziej podoba i dlaczego, wady, zalety etc. Etc.

4. Wybór przez grupy zawodów i osób do wywiadów

Zadanie: W grupach zrobić wywiady z przedstawicielem danego zawodu – każda grupa wybiera 3 zawody i przygotowuje strategiczny plan pracy – opracowanie pytań, sposób dotarcia do przedstawiciela, techniczne nagranie wywiadów, montaż i publikacja - przydzielenie osób odpowiedzialnych za daną część zadania etc.

Publikacja co tydzień 1 wywiadu 😊

Można założyć bloga klasy i na nim publikować podkasty 😊