Słuchaj

Podkast klasowy - Zawody przyszłości: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikiradio
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 1: Linia 1:
 
=== Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum ===
 
=== Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum ===
  
== Czas trwania ==
+
== Ogólne informacje ==
 
1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)
 
1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)
  
Linia 8: Linia 8:
 
Klasa podzielona na 4 grupy
 
Klasa podzielona na 4 grupy
  
Cel: wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów
+
== Cele ogólne ==
 +
Wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu
 +
 
 +
== Cele szczegółowe ==
 +
 
 +
=== Metody i sposoby realizacji celów: ===
 +
 
 +
=== Praktyczne wskazówki: ===
 +
 
 +
== Przebieg zajęć: ==
  
 
Przygotowanie ( na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)
 
Przygotowanie ( na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)

Wersja z 14:56, 6 kwi 2017

Projekt scenariusza zajęć z wykorzystaniem podkastingu w starszych klasach szkoły podstawowej lub gimnazjum

Ogólne informacje

1 semestr – 4 miesiące (1 miesiąc to w sumie wolne dni + duże sprawdziany)

1 miesiąc na przygotowania + 3 miesiące konkretnej pracy i emisji audycji = 12 wywiadów

Klasa podzielona na 4 grupy

Cele ogólne

Wywiady z ludźmi z różnych NOWYCH zawodów z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu

Cele szczegółowe

Metody i sposoby realizacji celów:

Praktyczne wskazówki:

Przebieg zajęć:

Przygotowanie ( na kliku lekcjach?, trzeba by rozpracować ćwiczenia bardziej szczegółowo)

1. Wysłuchanie podcastu w klasie np. malawielkafirma – dyskusja czym jest podcast – wady i zalety 😊

2. Nauczyciel przygotowuje krótkie opisy nowych zawodów, nietypowych np.: wirtualna sekretarka, animator, projektant gier komputerowych, kreator perfum, barista, lutnik, nurek przemysłowy, projektant desek surfingowych etc etc - uczniowie w grupach czytają i analizują

3. Dyskusja na temat różnych zawodów – który się najbardziej podoba i dlaczego, wady, zalety etc. Etc.

Zadanie: W grupach zrobić wywiady z przedstawicielem danego zawodu – każda grupa wybiera 3 zawody i przygotowuje strategiczny plan pracy – opracowanie pytań, sposób dotarcia do przedstawiciela, techniczne nagranie wywiadów, montaż i publikacja - przydzielenie osób odpowiedzialnych za daną część zadania etc.

Publikacja co tydzień 1 wywiadu 😊

Można założyć bloga klasy i na nim publikować podkasty 😊